Felgi BBS FI-R do Forda GT już w sprzedaży!

Ford GT jest jedną z ikon Amerykańskiej motoryzacji i zalicza się do topowej listy super samochodów. Wzbudza on wiele kontrowersji ze względu na jego stosunkowo mały silnik 3.5L EcoBoost. Można go kochać lub nienawidzieć co nie zmienia faktu, że Ford GT niezaprzeczalnie jest pojazdem super zaawansowanym.

W zależności od tego jak twój Ford GT został wyposażony fabrycznie, może posiadać oryginalne karbonowe koła, które są zarówno lekkie i super fajne jak też bardzo drogie w naprawie. Jeśli planujesz pośmigać nim na torze lub ostrzej na drogach, może warto było by pomyśleć o zamianie kół na aftermarketowe nie odbierając mu tym samym doskonałej stylistyki.

W przeszłości BBS FI-R były dostępne tylko dla Porsche GT3 i BMW F8X, ale teraz BBS oferuje je również dla właścicieli Forda GT. Są one mocniejsze i lżejsze od standardowych OEM i posiadają dokładnie takie same mocowania. Przystosowane są również do samochodów high-performance czyli idealne do Forda GT.

Części z których wykonane jest FI-R czyniąc je wyjątkowo lekkimi są tak zwane frezowane szprychy (milled spokes), przy użyciu wielo-osiowego procesu frezowania tłumacząc z angielskiego. Użyli technologi która była najpierw wykorzystywana w Formule 1. Waga:

  • originalne koła Ford GT: 20.8 lbs i 24.9 lbs
  • originalne koła Ford GT CF: 16.7 lbs i 19.6 lbs
  • BBS FI-R Ford GT: 17 lbs. i 19.5 lbs

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt mailowy dziekujemy !

Leave a Reply

Your email address will not be published.